Autobaankiesroute
Als uitbreiding op de wandelroutes is er de prachtige Autobaankiesroute van 16 kilometer ontstaan. Uiteraard is deze route ook met de fiets of wandelend te doen. Deze route brengt je even helemaal terug in de tijd. Onderweg kom je langs borden die vertellen over de rijke historie en cultuur van Egede, Marle en Hancate.
Er valt nog meer te ontdekken!
Je komt o.a. langs plekken waar ooit een klein schooltje, een kerkgebouw, de havezathe, de schaole, en een scheepswerf was. En natuurlijk lees je veel geschiedenis over de sluizen die je op deze route passeert.
Op veel van de borden staat een QR code met een verhaal, een lied of gedicht met een gebeurtenis van wat er op die plek heeft afgespeeld in vroeger dagen.
Je rijdt door het noorden van de gemeente Hellendoorn. Daar vind je Egede, of zoals ze in het dialect zeggen: Eang. Een mooi gebied met aan de westzijde de rivier de Regge en aan de zuidkant het Kanaal.
Start
De autoroute start bij de vistrap bij de stuw in Hancate aan de Hancateweg Oost, Hellendoorn. Tussen de huisnummers 7 en 9 is een kleine parkeerplaats. De route is te rijden via de IZI TRAVEL app.
Toppers
De routes zijn met veel zorg samengesteld door drie bewoners en o.a. verkrijgbaar bij de Tourist Info’s in Nijverdal en Hellendoorn.