Ommetje Hoge Hexel
Een ommetje door de buurtschap Hoge Hexel. Maak kennis met de 'rug' van Hoge Hexel, die onderdeel uitmaakt van de stuwwallen die zo'n 150.000 jaar geleden zijn ontstaan in het gebied Sallandse Heuvelrug & Twents Reggedal;.
Startpunt
Start bij het Skoap’nskot Hoge Hexel, Piksenweg 6b. Volg vanaf hier de blauwe pijlen van het wandelnetwerk.
-
Schaapskooi
Schaapskooi Hoge Hexel
Uniek monument dat als Onbemande informatiepost en startpunt van verschillende wandel- en fietsroutes dient. Vanaf de uitkijktoren achter de schaapskooi valt pas goed op hoe weids het landschap is.
-
Wandelknooppunt G92
-
Wandelknooppunt G21
-
Wandelknooppunt G20
-
Monument Kapitein Lancker
Monument Kapitein Lancker
Kapitein Lancker (schuilnaam Evert) was één van de leiders van het regionale verzet. Onder zijn leiding vond de dropping van het Jedburghteam Dudley, met voorraden voor het verzet, plaats op de Piksen.
Hij wist op 11 februari 1945 tijdens een overval van de Duitse Sicherheitsdienst te vluchten, maar werd tijdens een achtervolging op deze plek aan de Monumentweg neergeschoten. Daar hij beslist niet in de handen van de Duitsers wilde vallen benam hij zichzelf daar van het leven.
-
Wandelknooppunt G51
-
Erve Ten Hove
Erve Ten Hove
Boerenerf uit het begin van deze eeuw, met voor op het erf traditioneel vormgegeven boerderij van het hallenhuistype met de noklijn parallel aan de weg. Het boerenerf verkeerd in ongeschonden staat, zowel gebouwen als de oorspronkelijke groenstructuur van het erf zijn nog geheel intact.
Mooi voorbeeld van eenvoudige agrarische bedrijfsvoering aan het begin van het jaar 1900. Een ruimtelijke en functionele relatie van de boerderij met de andere gebouwen op het erf onderling, en beeldbepalende ligging aan de weg. Verder een gecombineerde schuur en stal en een bakhuis.
-
Wandelknooppunt G35
-
Wandelknooppunt G36
-
Waterwingebied Hoge Hexel
Waterwingebied Hoge Hexel
Onder dit waterwingebied zit op tientallen meters diepte het grondwater dat Vitens oppompt, zo'n 2,5 miljoen m3 grondwater per jaar. Het opgepompte water wordt getransporteerd naar het aangrenzende drinkwaterproductiebedrijf waar het geschikt wordt gemaakt als drinkwater.
-
Wandelknooppunt G55